Loading…

Nauczyciele

mgr Agata Bożena Szawłowska

właściciel

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie jestem mamą szesnastoletniej Marty i dwunastoletniego syna Ignacego. W moim przedszkolu ogromną wagę przywiązuję do wysokich kwalifikacji nauczycieli i zapewnienia dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju emocjonalnego. Wierzę, że dzieci przebywając wśród przedstawicieli różnych kultur będą otwarte, bardziej tolerancyjne, a zarazem bez wysiłku opanują podstawy języka angielskiego.

Scott Bradley Lukas

Mam na imię Scott i pochodzę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jestem najstarszym z pięciorga swoich braci, więc mam doświadczenie z dziećmi. W Polsce jestem już od czterech lat i z pasją uczę angielskiego młodszych i tych starszych. Uwielbiam uczyć się języków obcych również poprzez moje studia na Slawistyce. Bardzo lubię Wrocław i ludzi w tym cudownym mieście. Nie mogę się doczekać jaka przyszłość czeka mnie w Polsce! W Kid’s Corner prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla grupy starszej i młodszej, co przynosi mi wiele radości.

mgr Malwina Dębińska

nauczyciel języka angielskiego, języka polskiego jako obcego, manager w Kid’s Corner. W 2009 roku ukończyłam licencjat z filologii polskiej z pedagogiką, a w 2011 studia magisterskie: filologia polska ze specjalnością nauczanie języka polskiego jako obcego (język polski jako drugi język) na
Uniwersytecie Wrocławskim. Niedługo po studiach zaczęłam uczyć cudzoziemców m.in. z Ukrainy, Tajlandii, Hiszpanii, Rosji, USA języka polskiego jako obcego. Spotkania z ludźmi z całego świata szybko stały się moją pasją. Uczę z jednym, niezmiennym mottem „Język polski nie jest najtrudniejszym językiem świata”. Jednak zawsze największą satysfakcję przynosiło mi nauczanie dzieci. Tak trafiłam do amerykańskiego przedszkola, gdzie uczyłam języka polskiego jako obcego dzieci m.in z Japonii, Francji, Hiszpanii, Korei i Stanów Zjednoczonych. Wspólnie z koleżanką z Florydy pracowałyśmy niespełna rok z grupą trzylatków. Praca z najmłodszymi przynosi wiele radości. Jest warta każdego wysiłku włożonego w proces edukacyjny. W trakcie swoich zajęć staram się przekazywać wiedzę w atrakcyjny i przystępny sposób dla tak wyjątkowych uczniów jakimi są dzieci. Pracuję również w szkole językowej jako lektor języka polskiego dla obcokrajowców. W wolnych chwilach… – nie mam wolnych chwil ! ☺

mgr Emilia Małgorzata Hernik

nauczyciel wychowania przedszkolnego Jestem absolwentką dwóch kierunków studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2012 roku ukończyłam studia licencjackie w specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną, a w 2013 roku uzyskałam tytuł magistra sztuki na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, gdzie realizowałam dwie specjalności: Prowadzenie Zespołów Muzycznych i Śpiew Estradowy. Uczęszczając jednocześnie na dwa kierunki studiów, doskonale nauczyłam się organizować swój czas, co jest niezwykle przydatne w pracy nauczyciela. Jako muzyk, gram na pianinie i gitarze, posiadam dużą wiedzę na temat higieny głosu dziecka, śpiewu zespołowego oraz terapeutycznych i dydaktycznych funkcji muzyki. Zainteresowania te, były bodźcem do przeprowadzenia przeze mnie badań w przedszkolu, na temat roli muzyki w nauczaniu języków obcych, których wyniki zawarte są w mojej pracy magisterskiej. Pół roku studiów spędziłam na wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w Pradze, gdzie studiowałam muzykę w języku angielskim. Wyjazd ten pozwolił poznać mi ludzi z całego świata i zrozumieć jak ważna jest dla człowieka umiejętność przystosowania się do wielokulturowości, której idea szerzona jest w naszym przedszkolu. W przedszkolu Kid's Corner pracuję jako nauczyciel muzyki i rytmiki. Staram się w miłej atmosferze przeprowadzać ciekawe zajęcia muzyczne, zawierające elementy rytmiki i muzykoterapii dla wszystkich grup przedszkolnych.

mgr Adam Lipsa

Jestem absolwentem filologii japońskiej. Pracując od kilku lat jako lektor językowy, zauważyłem wzrost zainteresowania tym językiem wśród coraz to młodszych osób. Tym samym postanowiłem zwiększyć swoje kwalifikacje. Dlatego podjąłem studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego,a następnie z Edukacji elementarnej – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, dzięki czemu mam szansę pracować z najmłodszymi. Uważam się za osobę kreatywną z pozytywnym nastawieniem, co jest bardzo przydatne przy pracy z dziećmi! W wolnych chwilach można mnie spotkać na szlakach górskich lub przy stole grając w gry planszowe 🙂 Mocno przestrzegam zasady: NAUKA TO ZABAWA!

Dr Elżbieta Chromiec

koordynator działań międzykulturowych Absolwentka kulturoznawstwa i filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych Pedagogiki Waldorfskiej w Stuttgarcie, dr pedagogiki (Uniwersytet Gdański 2002), autorka książek (w tym „Dziecko wobec obcości kulturowej” GWP2004, której koncept uhonorowano BMW Award für Interkulturelles Lernen 2002). Koordynatorka wielu projektów w zakresie edukacji międzykulturowej, autorka Studiów Podyplomowych „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” (2004-2012). Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2011).

Samuel Alty

jestem kompozytorem i performerem, pochodzę z Nowej Zelandii. Zdarzyło mi się tańczyć w Royal Opera House, uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym na kole podbiegunowym oraz wystąpić w angielskim cyrku objazdowym. Do dzieciaków z Kid's Corner przychodzę z dźwiękami z pogranicza folku, flamenco, muzyki arabskiej i wielu innych gatunków z całego świata. Dzięki nim odkrywamy samych siebie i drzemiące w nas talenty. Podobno mówią o mnie "człowiek orkiestra". Chyba coś w tym jest!

mgr Karolina Skowron-Kędzierska

logopeda

Rafał Małecki

szachy

Andżelika Pytel

taniec

Krzysztof Krupa

karate